Gdańsk, Słowackiego 83

Otwarte: PON – PT: 09:00 – 17:00

KONSERWACJA PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIETYCH

SZYBKIE LINKI

Odbieramy w godzinach

8:00 – 20:00

tel: 737-488-975

FRESHGARAGE

PO CO ROBIĆ KONSERWACJĘ PODWOZIA?

Powierzchnie metalowe poddane czynnikom atmosferycznym (woda, tlen) ulegają korozji. Przekonał się o tym każdy kto zajrzał pod spód kilkuletniego samochodu który nie miał zabezpieczenia antykorozyjnego. Rdza bywa wszechobecna. I nie jest to nic nadzwyczajnego, przy wystarczającej ilości czasu, tlenu i wody, każda masa żelaza ostatecznie przekształca się w całości w rdzę i rozpada się.

Dlatego też producenci samochodów zabezpieczają podwozie w celu odseparowania czynników atmosferycznych od metalowych powierzchni. Problem jednak w tym, że ta warstwa zanika w trakcie eksploatacji. Każdego dnia w czasie jazdy, niezliczona liczba kamyczków, piasku itp. uderza w podwozie „ścierając warstwę która chroni metalowe części”. W tym miejscu należy też dodać, że wielu producentów samochodów w czasie produkcji „oszczędza” na tych zabezpieczeniach, są one kiepskiej jakości – czego efekty widzimy już w kilka miesięcy po zakupie samochodu.

Dobrze wykonane zabezpieczenia podwozia, pozwala na spowolnienie a nawet zatrzymanie procesu korozji. Każdy kto chce się cieszyć „zdrowym samochodem” przez wiele lat, powinien zastanowić się nad profesjonalnym zabezpieczeniem antykorozyjnym – i nie ma tu znaczenia wiek samochodu.

N

Konserwacja podwozia pozwala na znaczne zredukowanie negatywnego wpływu czynników atmosferycznych na powierzchnie metalowe.

N

Konserwacja podwozia to także bezpieczeństwo. Skorodowane podwozie może gorzej zachowywać się w trakcie wypadku od norm przyjętych przez producenta.

N

Samochody używane

Rzadko zdarza się, aby zakupiony samochód z drugiej ręki miał profesjonalnie zabezpieczone podwozie przed korozją. Jeżeli taką ma, to już dobrze świadczy o poprzednim właścicielu. Czy wszechobecna rdza od spodu samochodu to coś niepokojącego? Tak – ale warto aby stopień korozji najważniejszych elementów ocenił specjalista. Jeżeli korozja jest powierzchowna to po oczyszczeniu i nałożeniu warstwy ochronnej, możliwe jest spowolnienie a nawet zatrzymanie korozji – co oczywiście pozwoli cieszyć się samochodem przez długie lata.

N

Samochody nowe

W dzisiejszych czasach, największy wpływ na produkcję samochodu mają księgowi danego producenta a nie ich inżynierowie. A jak wiadomo, w miejscach w których klient nie zagląda łatwiej jest „zaoszczędzić”. Dlatego często bywa tak, że warstwa chroniąca podwozie samochodu który wyjechał dopiero co z fabryki jest marnej jakości i szybko ulega „wytarciu” co pozwala w pełni oddziaływać niesprzyjającym czynnikom atmosferycznym na powierzchnie metalowe. Dlatego nawet w przypadku nowych samochodów, warto rozważyć zabezpieczenie podwozia – o ile oczywiście chcemy się cieszyć samochodem przez dłuższy czas.

Rzetelne opinie

4,7 / 5

tyle wynosi aktualnie nasza ocena na opiniach Google, ze 170+ wystawionych ocen. To najlepiej obrazuje jakość naszych usług.

Sprawdź

Zamówiłem konserwację podwozia. Wrażenie: spokojne, rzeczowe podejście do klienta. Z racji konieczności przesunięcia terminu Panowie umyli auto i ozonowali kabinę.
Polecam z czystym sumieniem

Sebastian Kurowicki

Jestem zadowolony i polecam korzystanie z usług „Fresh Garage”. Podwozie po konserwacji wygląda teraz naprawdę na porządnie zabezpieczone. Powłoka ceramiczna sprawiła, że auto lepiej się prezentuje niż w dniu odbioru z salonu. Do tego atrakcyjna cena. Obiekt zabiegów to RAV 4 (czarna)- na chwilę obecną najładniejsza w Polsce Północnej.

Jan Margol

Zleciłem wykonanie w Freshgarage konserwacji podwozia, usunięcie małych wgnieceń punktowych i mycie samochodu oraz pranie tapicerki. Wszystko wykonane profesjonalnie i bez uwag w rozsądnej cenie. Pozdrawiam i polecam. Właściciel Suzuki Vitara

Sebastian Blazynski

JAK WYKONUJEMY KONSERWAJĘ?

Aby konserwacja podwozia dobrze zabezpieczała powierzchnie metalowe przed korozją i była trwała – musi być wykonana drobiazgowo oraz przy wykorzystaniu dobrych materiałów. Konserwację rozpoczynamy od oględzin i oceny stanu podwozia – jest to niezbędne do nakreślenia planu przeprowadzenia konserwacji. Demontujemy wszystkie niezbędne elementy podwozia jak osłony, nadkola itp. oraz układ wydechowy samochodu. Następnie myjemy, odtłuszczamy oraz suszymy podwozie. Dokładnie oczyszczamy mechanicznie naloty rdzy i po jej zakończeniu, nakładamy specjalny penetrujący środek antykorozyjny. Wykonujemy kontrolę jakości i jeżeli podwozie ją przejdzie – nakładamy środek podkładu antykorozyjnego. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy właściwy preparat do konserwacji na bazie kauczuku/wosku – którego zadaniem jest separacja metalowych części od warunków atmosferycznych. Dokładny rodzaj użytego preparatu ustalamy na podstawie stanu podwozia – najczęściej, do konserwacji podwozia nowych samochodów używamy przezroczystego środka zabezpieczającego na bazie wosku, co jest dużo bardziej estetyczne. W samochodach w których wystąpiła już rdza na podwoziu, zalecamy stosowanie środków nieprzezroczystych które mają także pewne cechy antykorozyjne. We Freshgarage, używamy tylko produktów sprawdzonych producentów i rozliczamy się z nich z klientem.
N

Demontaż niezbędnych elementów (nadkola, osłony plastikowe, osłony termiczne)

N

Opuszczanie układu wydechowego

N

Dokładne mycie przy użyciu gorącej wody i chemii

N

Usunięcie nalotów luźnej rdzy

N

Odtłuszczanie podwozia

N

Nałożenie penetrującego środka antykorozyjnego, konwertera rdzy

N

Nałożenie bezbarwnego/czarnego preparatu do konserwacji na bazie wosku

Wykorzystujemy preparaty marki WURTH

Masz szczegółowe pytania?

Po

Po

Skontaktuj się

Początkowy kontakt telefoniczny lub poprzez formularz wyceny. Ustalenie zakresu i ceny usługi.
01

Wykonanie usługi

Po dostarczeniu samochodu do Freshgarage, następuje wykonanie usługi. Przewidywany czas potrzebny na prace są podane klientowi, jednak czasami mogą ulec zmianie
02

Płatność

Przedział kosztów zawsze podajemy przed wykonaniem usługi – dlatego nic Państwa nie zaskoczy przy płatności.
03

Gwarancja

Udzielamy gwarancji na nasze usługi. Zakres gwarancji podajemy poniżej.
04

Gwarancja na konserwację podwozia

Udzielamy 2-letniej gwarancji na usługę konserwacji podwozia. W czasie gwarancji wykonujemy jeden przegląd i ewentualną poprawkę.

Pakiet z ceramiką

2999 PLN*

Konserwacja podwozia, nadkoli oraz profili zamkniętych
+
powłoka ceramiczna 3-letnia 9h

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Przez wiele lat świadczenia usług konserwacji podwozia spotkaliśmy się z wieloma pytaniami odnośnie tej usługi. Poniżej staramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego, jeżeli odpowiedzi na Państwa pytania tutaj nie ma. Odbieramy zazwyczaj w godzinach 8:00 – 20:00 i chętnie rozwiejemy Państwa wszelkie wątpliwości.
Jak długo trwa wykonanie usługi konserwacji podwozia?
Konserwacja podwozia to szereg procesów które wymagają sporo czasu. Najczęściej potrzebujemy 3 dni ale ten czas może się wydłużyć.
Czy konserwacja podwozia powoduje utratę gwarancji producenta?
Są marki w których doradcy klienta wręcz namawiają do przeprowadzenia takiej konserwacji jeżeli samochód ma być „na lata”. Zawsze można zadać pytanie do producenta aby mieć 100% pewność.

Odbieramy w godzinach

8:00 – 20:00

tel: 737-488-975

Certyfikat

WYCENA USŁUGI KONSERWACJI

Na ostateczną cenę usługi konserwacji ma wpływ szereg czynników. Wielkość samochodu, tym podwozia, stopień korozji itp. Dlatego zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny dostępnego poniżej lub do kontaktu telefonicznego. Poprzez formularz, widełki ceny podajemy w ciągu kilku godzin, w przypadku kontaktu telefonicznego – w czasie rozmowy. Ostateczna cena w ramach wcześniejszych widełek podana zostanie po wstępnym przyjrzeniu się wszystkim elementom na podnośniku. W BARDZO wyjątkowych sytuacjach, gdy korozja jest naprawdę daleko posunięta cena może wykroczyć poza wstępne widełki lub możemy w ogóle się nie podjąć usługi – bo uznamy, że to klientowi się w ogóle nie będzie opłacać.